Sortowanie Sortowanie

Strona
1 2
Ładowanie ofert

Biura do wynajęcia w Gdyni

Gdynia, najbardziej wysunięta na północ część Trójmiasta, to jednocześnie 12 miasto w Polsce pod względem liczby ludności. Historycznie Gdynia jest bardzo młodym ośrodkiem miejskim, który od samego początku istnienia rozwijał się bardzo dynamicznie. W mieście wciąż obecny jest przemysł morski, spożywczy, ale również prężnie działa sektor usługowy. Bez względu na branżę, firmy potrzebują reprezentacyjnych siedzib lub biur dla zaplecza administracyjnego. Tu z pomocą przychodzą możliwości, jakie daje wynajem powierzchni biurowych w Gdyni.

W Trójmieście na koniec 2020 roku znajdowało się 888 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, z czego 18% (około 160 tysięcy m2) jest na terenie Gdyni. Zgodnie z planami i budynkami, które są na ukończeniu, w 2021 powierzchnia biurowa w Trójmieście przekroczy 1 milion metrów kwadratowych – z czego część nowych budynków powstaje właśnie w Gdyni.

Wynajem powierzchni biurowych w Gdyni – najpopularniejsze lokalizacje

Lokale biurowe do wynajęcia w Gdyni znajdziemy w Śródmieściu, ale także w Chylonii, Działkach Leśnych, Kamiennej Górze, Obłużach, Wzgórzu Świętego Maksymiliana i Redłowie. Wybór lokalizacji powinien być uzależniony od kilku czynników, m.in. możliwości dojazdu samochodem, liczby dostępnych miejsc parkingowych w najbliższej okolicy, bliskości przystanków komunikacji miejskiej i lokali gastronomicznych. Większość biurowców w Gdyni jest położona blisko linii kolejowej, co zdecydowanie ułatwia dotarcie pracownikom – również z południowych krańców Trójmiasta lub spoza metropolii.

Powierzchnie biurowe do wynajęcia w Gdyni

Wybór lokalizacji to tylko początek. Powierzchnie biurowe do wynajęcia w gdyńskim Śródmieściu czy Redłowie są zróżnicowane pod względem architektonicznym. Oznacza to, że możemy zarówno natrafić na budynki klasy A, jak i B. Pierwsze z nich to najnowsze biurowce, w których najemcy mają do swojej dyspozycji windy, kuchnie, pokoje konferencyjne, klimatyzację, a poza tym budynek posiada recepcję, monitoring, ochronę, a dostęp do niego jest możliwy przez 24 godziny na dobę. Budynki klasy B są najczęściej starsze i np. może brakować w nich windy czy innych udogodnień.

Układ biur na wynajem w Gdyni

Biura na wynajem w Gdyni charakteryzują się różnymi układami powierzchni. Firma może wybrać jeden z dwóch najpopularniejszych wariantów, którymi są układ gabinetowy i open space połączony z kilkoma mniejszymi pomieszczeniami. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Układ gabinetowy to domena starszego budownictwa, ale także rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które stawiają na większą izolację akustyczną pomiędzy zespołami czy konkretnymi osobami. Pracownicy mają dzięki temu stale przypisane miejsce, a ich role są mocniej zaakcentowane. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie.

Ogromną popularność w ostatnich latach w Polsce zyskały biura typu open space. Moda na nie trafiła do naszego kraju z amerykańskich korporacji, które jako pierwsze wprowadziły ten system w swojej pracy. Nadal chętnie wykorzystują go firmy, które działają w innowacyjnych branżach (marketing, IT), co ma swoje uzasadnienie. Open space pozwala na szybszą wymianę zdań i pomysłów, nastawia ludzi na ciągłą współpracę. Uważa się, że jest to synonim firmy otwartej na pracowników i ich wkład w rozwój biznesu.

Czy układ biura do wynajęcia w Gdyni można zmienić?

Co ważne, biuro do wynajęcia w Gdyni nie musi być od razu przygotowane do stylu, jaki preferuje firma. Wielu właścicieli w ramach umowy umożliwia najemcom na dokonanie kluczowych zmian architektonicznych. To nie tylko kwestia udekorowania, odmalowania czy umeblowania pomieszczenia, ale także prace budowlane, dzięki którym powstaną nowe pomieszczenia.

Ile kosztuje lokal na wynajem w Gdyni?

Czynsz za metr kwadratowy powierzchni biurowej w Gdyni będzie się wahał od 9 do 13 euro. Jego wysokość zależy przede wszystkim od lokalizacji (atrakcyjnie położone biura będą droższe) oraz klasy budynku. W wypadku biurowców klasy A możemy być pewni, że nie zabraknie w nich wszystkich udogodnień (recepcja, klimatyzacja, windy, ochrona, dostęp do kuchni, osobnych toalet itp.). Co składa się na koszty najemcy?
• obliczany na podstawie stawki za m2 powierzchni (rzadziej za 1 osobę w przypadku mniejszych lokali) czynsz,
• koszty eksploatacyjne (tzw. service charges), także obliczane w ramach stawki za m2,
• z indywidualnie rozliczanych mediów (woda, prąd, internet, woda).

Ponadto potencjalny najemca musi wziąć pod uwagę jednorazowe koszty, które wiążą się z dostosowaniem przestrzeni biurowej. Mogą to być prace budowlano-wykończeniowe, a także ostateczne umeblowanie biura. Niektóre biura mogą być już umeblowane, co przyspieszy ewentualną przeprowadzkę firmy do nowej siedziby.

Dlaczego warto wynająć biuro w Gdyni?

Gdynia to świetne miejsce do prowadzenia biznesu. Dzięki dobremu położeniu, rozwiniętej komunikacji oraz licznym wyższym uczelniom w Trójmieście nie ma trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Ponadto rynek nieruchomości w Gdyni jest na tyle zróżnicowany, iż każda firma jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Dostęp do biura jest równie atrakcyjną opcją dla pracowników tak jak możliwość pracy zdalnej czy w modelu hybrydowym. Mimo ogromnych zmian, jakie przeszła organizacja pracy w związku z pandemią, pracownicy nadal są otwarci na kontakt innymi osobami w firmie na żywo. Wynajem powierzchni biurowych w Gdyni nie musi być więc obciążeniem – może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie pracowników, którym łatwiej oddzielić obowiązki zawodowe od życia prywatnego. A może Twoja firma właśnie kończy najem i szukasz czegoś mniejszego, aby realnie ograniczyć koszty związane z utrzymaniem biura? Lokale użytkowe do wynajęcia w Gdyni możesz dopasować do swoich wymagań i stworzyć przestrzeń z tak zwanymi gorącymi biurkami. To założenie, że w biurze nigdy nie przebywa 100% załogi (obowiązuje model hybrydowy), w związku z czym liczba biurek jest niższa niż liczba pracowników. To spora oszczędność miejsca oraz kosztów.

W Biurze Na Miarę pomagamy firmom na każdym etapie wynajmowania powierzchni biurowych w Gdyni. Wspieramy podczas poszukiwań, negocjacji umowy oraz w trakcie wszelkich niezbędnych prac budowlanych i wnętrzarskich. Mamy doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych i wiemy, czego potrzebuje Twoja firma.

Zobacz więcej

Sprawdź, w czym jeszcze możemy pomóc

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.

Działamy na wielu płaszczyznach

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Wsparcie doświadczonego prawnika, który na co dzień obsługuje firmy na rynku nieruchomości komercyjnych, w języku polskim i angielskim. Jeśli będziesz negocjować umowę najmu lub sprzedaży, skontaktuj się z nami.
03
Reprezentacja
Najemcy
Bezpieczny proces najmu powierzchni biurowej dla firm, prowadzony przez doświadczonych, niezależnych specjalistów. Biura na wynajem z całego rynku dostępne w jednym miejscu, porównaj i umów się na prezentacje.
04
Reprezentacja
Wynajmującego
Usługa komercjalizacji powierzchni dla właścicieli budynków biurowych. Jeśli posiadasz pustostany i potrzebujesz najemców, zapytaj o nasze wsparcie. Dodatkowo możemy wdrożyć elastyczny moduł coworkingowy.
05
Capital
Markets
Zapełnione budynki biurowe na sprzedaż ze stopą zwrotu oraz projekty oportunistyczne, do przebudowy lub rozbudowy. Działki inwestycyjne z przeznaczeniem komercyjnym pod biura, handel i PRS - public rented sector.
06
Retail
Najem i zakup lokali handlowo-usługowych prowadzony przez doradców wyspecjalizowanych w tym sektorze. Doskonale rozumiemy specyfikę branż naszych klientów oraz wymogi techniczne, jakie muszą spełnić nieruchomości.
Skontaktuj się,
 chętnie pomożemy
Cześć, jestem Fatima! Zadzwoń do mnie lub napisz, a odpowiem niezwłocznie:
[email protected] +48 22 299 17 27
Twoja wiadomość

  * Pola obowiązkowe
  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Obowiązuje polityka prywatności i warunki korzystania z usługi.
  Wiadomość wysłana
  Dziękujemy!
  Najnowsze artykuły na blogu
  01

  Powierzchnie biurowe przy metrze i w mokotowskim centrum biznesowym na Służewcu. Dzielnica sąsiadująca z centrum miasta.

  02

  Dynamicznie rozwijająca się dzielnica i nowe centrum biznesowe stolicy, z prestiżowymi biurowcami wokół Ronda Daszyńskiego i Ronda ONZ.

  03

  Najbardziej prestiżowe biurowce w Warszawie, wieże biurowe z widokiem na panoramę miasta. Największy wybór powierzchni coworkingowych.

  04

  Dzielnica sąsiadująca centrum miasta, są tu obiekty biurowe tuż przy Dworcu Zachodnim oraz dostęp do dróg wylotowych na Zachód, Północ i Południe.

  05

  Prestiżowa dzielnica Warszawy, z umiarkowaną liczbą obiektów biurowych na wynajem. Dobrze skomunikowana z północną obwodnicą miasta.

  06

  Zrewitalizowane zabytkowe kamienice z biurami na wynajem, budynki o industrialnym klimacie, sąsiadujące z dworcem Warszawa Wschodnia.

  07

  Powierzchnie biurowe na każdą kieszeń, lokale handlowe i obiekty wolnostojące. Na uwagę zasługuje Saska Kępa i Stadion Narodowy.

  08

  Dzielnica świetnie skomunikowana; położona blisko lotniska na warszawskim Okęciu, wzdłuż linii metra, z dostępem do Południowej Obwodnicy.

  09

  Powierzchnie biurowe obok lotniska Chopina, dzielnica z dostępem do Południowej Obwodnicy Warszawy oraz drogi w kierunku Piaseczna.

  10

  Prestiżowa dzielnica w południowej części miasta z powierzchniami biurowymi do wynajęcia, zarówno dla małych jak i dużych firm.

  11

  Powierzchnie biurowej w dobrze skomunikowanej dzielnicy, z dostępem do stacji II linii metra i doskonałym połączeniem z trasą S2.

  12

  Dzielnica Warszawy oferująca obiekty biurowej z możliwością wynajęcia powierzchni magazynowej. Dobry dojazd do lotniska Warszawa-Modlin.

  13

  Biura oraz lokale handlowe w zielonej dzielnicy, z dostępem do stacji metra, trasy 7, sąsiadującej z Wojskową Akademią Techniczną.

  Potrzebujesz wsparcia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji