Kategoria: Biura
Przeczytasz w 5 min

Zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście zbliżają się do przekroczenia 1 mln mkw.! Według raportu „Office Occupier: Rynek biurowy w Trójmieście” firmy Cresa po pierwszym półroczu 2021 roku zasoby powierzchni biurowej stanowiły tu dokładnie 924 tys. mkw., z czego nowo oddane do użytku biura to prawie 35 tys. mkw. Równie aktywni, co deweloperzy są także sami najemcy. Mimo słabego początku roku, w pierwszym półroczu 2021 podpisano umowy najmu na ponad 34 tys. mkw. Jest to o 85% więcej niż w analogicznym okresie roku 2020. 

Na jakie budynki biurowe warto zwrócić uwagę? Przyjrzeliśmy się najciekawszym lokalizacjom w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.  Pełna oferta biur na wynajem w Gdańsku znajduje się na dedykowanej podstronie: Biura na wynajem Gdańsk.

Dyrekcja Stoczni Cesarskiej

Wybudowany w 1878 roku budynek Dyrekcji to przykład, jak tereny związane z przemysłem stoczniowym mogą dzięki przemyślanej rewitalizacji zyskać nowe funkcje i służyć kolejnym podmiotom. Zlokalizowany w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności oraz Głównego Dworca kolejowego w mieście to świetnie miejsce dla firm, które poszukują biura od 70 do 200 mkw. lub chciałyby wyróżnić się siedzibą w miejscu z charakterem i historią.

stocznia cesarska

Dyrekcja Stoczni Cesarskiej przeszła gruntowny remont w 2019 roku. Inwestorzy uwypuklili to, co w budynku najciekawsze pozostawiając jak najwięcej zabytkowych elementów, ale jednocześnie stworzyli przestronne i funkcjonalne biura niczym nie ustępujące przestrzeniom w nowoczesnych budynkach. Znajdziemy tu nie tylko nietuzinkowe biura, ale również udogodnienia w postaci sal konferencyjnych czy sali bankietowej. Ponadto w budynku Dyrekcji stworzono również przestrzeń coworkingową dla mniejszych podmiotów, która obecnie jest w całości wynajęta.

dyrekcja biuro do wynajęcia

Moduły Quickwork w biurowcu Palio A

Zlokalizowany w sąsiedztwie Stoczni Gdańskiej i stacji kolejowej Palio Office Park to nowoczesny kompleks usługowo-biurowy, którego oferta jest w tej chwili unikatowa w skali Trójmiasta. Inwestycja, obok konwencjonalnych biur dostępnych w formie tradycyjnego najmu, oferuje także wykończone i gotowe do wejścia moduły na elastycznych warunkach, tzw. Quickwork. Jest też możliwość zawierania umów mieszanych, czyli tradycyjne biuro + przestrzeń uzupełniająca w biurze serwisowanym. To świetna opcja dla firm o zmieniającej się liczbie pracowników lub pracujących w systemie hybrydowym.

Palio Office Park biura do wynajęcia

Palio Office Park to oczywiście budynki klasy A, które zostały wyposażone w najnowsze zdobycze techniki, np. system Integral, który daje najemcom dostęp do planów przestrzeni, możliwość zarządzania rezerwacjami sal konferencyjnych czy miejscami parkingowymi. Inwestor zadbał także m.in. o wydzielenie przestrzeni rekreacyjnej między budynkami z lokalami gastronomicznymi i usługowymi oraz infrastrukturą dla rowerów.

palio office park biura do wynajęcia

Alchemia i Olivia Business Centre, Gdańsk

Firmy, które chciałyby mieć siedzibę przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Gdańska powinny wziąć pod uwagę kompleksy biurowe Olivia Business Centre oraz Alchemia przy Alei Grunwaldzkiej. Oba kompleksy są dobrze wyeksponowane, skomunikowane i oferują powierzchnie biurowe w standardzie klasy A. Olivia Business Centre to obecnie największe centrum biznesowe południowej Polski. W skład tego kompleksu wchodzi m.in. najwyższy budynek w Trójmieście, Olivia Star, na którego piętrach 32-34 znajdują się ogólnodostępny taras widokowy, restauracje, bar czy sala bankietowa. Z kolei Alchemia to kompleks 6 biurowców i drugie po Olivii największe centrum biznesowe na północy kraju. Jak podkreśla sam właściciel, Alchemia to nie tylko biura. Znajdują się tu także lokale usługowe, strefa rekreacyjno-sportowa, a na terenie kompleksu organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, np. coroczne charytatywne zawody Torus Triathlon in da House.

Olivia business centre biura do wynajęcia
Olivia Business Centre
neon alchemia biura do wynajęcia
Budynek Neon kompleksu Alchemia

Garnizon w Gdańsku

Inną gdańską inwestycją, o której warto wspomnieć, jest Garnizon. Nazwa ta odnosi się zarówno do całej rewitalizowanej dzielnicy z historyczną zabudową wojskową, jak i kompleksu mixed-use, który łączy w sobie przestrzenie biurowe, handlowo-usługowe, gastronomiczne oraz mieszkaniowe. Ta inwestycja to coś więcej niż połączenie zabytkowych i nowoczesnych budynków. To zaplanowana i przemyślana wizja urbanistyczna dla obszaru blisko 30 ha. W efekcie powstała ciekawa i funkcjonalna przestrzeń. Miejsce dobre dla firm, które zwracają uwagę nie tylko na samo biuro, ale otoczenie i klimat miejsca. W Garnizonie w zasadzie każda firma znajdzie coś dla siebie. Inwestycja oferuje biura w metrażu od 50 do aż 10 000, w nowo powstałych budynkach lub w zrewitalizowanych obiektach zabytkowych. Istnieje nawet możliwość wynajęcia całych samodzielnych budynków biurowych. 

garnizon gdańsk biura do wynajęcia

Nowe biurowce w Gdyni

Pod względem liczby powierzchni biurowej w Trójmieście oczywiście dominuje Gdańsk, ale w Gdyni biurowców powstaje coraz więcej. Najbardziej wyczekiwaną inwestycją jest 3T Office Park, który dostarczy na gdański rynek 38,5 tys. m2 powierzchni do wynajęcia ulokowanej w 3 wieżach. W gdyńskim zagłębiu biurowym przy ul. Łużyckiej znajduje się również park biurowy Tensor składający się z 3 nowoczesnych budynków klasy A. To, co cechuje te biurowce to ciekawa, awangardowa fasada oraz duże przeszklenia zapewniające w biurach optymalny dostęp naturalnego światła. Natomiast firmy, które wolą bardziej spokojną okolicę, niż zagłębie biurowe przy głównej arterii komunikacyjnej mogą wziąć pod uwagę np. kameralny biurowiec Square przy Świętojańskiej, oferujący biura klasy A. Po pracy można wybrać się 15-minutowym spacerem nad morze 🙂

3T Gdynia biura do wynajęcia
3T Office Park
Tensor biura do wynajęcia Gdynia
Jeden z trzech budynków parku biurowego Tensor
Square biura do wynajęcia Gdynia
Biurowiec Square

Biura w Sopocie 

W najmniejszym mieście Trójmiasta warto zwrócić uwagę na nowoczesny, ale jednocześnie kameralny biurowiec N696 przy al. Niepodległości. Znajdziemy tam lokale o powierzchni 129 oraz 139 m2, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla mniejszych firm, które chcą być blisko ważnych arterii miasta, ale jednocześnie z dala od typowo turystycznego centrum Sopotu. Ponadto równie dobrą lokalizacją charakteryzuje się Good Point 761. To budynek biurowy składający się z dwóch brył – pierwsza to przepięknie odrestaurowana kamienica o unikatowej architekturze, drugą część natomiast cechuje nowoczesna architektura i równie nowoczesne wnętrze. Jest to dobra opcja dla firm poszukujących lokalu atrakcyjnego pod względem finansowym i z możliwością zawarcia umowy na krótki okres czasu.

N696 biura do wynajęcia Sopot
Biurowiec N696
good point biura do wynajęcia sopot
Good Point z odrestaurowaną kamienicą na pierwszym planie

To oczywiście tylko niektóre, wyselekcjonowane przez nas propozycje. Więcej biur do wynajęcia znajdziesz w naszej wyszukiwarce wybierając miasto:

biuro do wynajęcia trójmiasto

Możesz także skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem tel. 22 299 17 27 lub mailowo, pisząc na [email protected].

Wyróżnione wpisy

Sprawdź, w czym jeszcze możemy pomóc

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.

Działamy na wielu płaszczyznach

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Wsparcie doświadczonego prawnika, który na co dzień obsługuje firmy na rynku nieruchomości komercyjnych, w języku polskim i angielskim. Jeśli będziesz negocjować umowę najmu lub sprzedaży, skontaktuj się z nami.
03
Reprezentacja
Najemcy
Bezpieczny proces najmu powierzchni biurowej dla firm, prowadzony przez doświadczonych, niezależnych specjalistów. Biura na wynajem z całego rynku dostępne w jednym miejscu, porównaj i umów się na prezentacje.
04
Reprezentacja
Wynajmującego
Usługa komercjalizacji powierzchni dla właścicieli budynków biurowych. Jeśli posiadasz pustostany i potrzebujesz najemców, zapytaj o nasze wsparcie. Dodatkowo możemy wdrożyć elastyczny moduł coworkingowy.
05
Capital
Markets
Zapełnione budynki biurowe na sprzedaż ze stopą zwrotu oraz projekty oportunistyczne, do przebudowy lub rozbudowy. Działki inwestycyjne z przeznaczeniem komercyjnym pod biura, handel i PRS - public rented sector.
06
Retail
Najem i zakup lokali handlowo-usługowych prowadzony przez doradców wyspecjalizowanych w tym sektorze. Doskonale rozumiemy specyfikę branż naszych klientów oraz wymogi techniczne, jakie muszą spełnić nieruchomości.
Skontaktuj się,
 chętnie pomożemy
Cześć, jestem Fatima! Zadzwoń do mnie lub napisz, a odpowiem niezwłocznie:
[email protected] +48 22 299 17 27
Twoja wiadomość

    * Pola obowiązkowe
    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Obowiązuje polityka prywatności i warunki korzystania z usługi.
    Wiadomość wysłana
    Dziękujemy!
    Potrzebujesz wsparcia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji