Kategoria: Biura
Przeczytasz w 2 min

Biura serwisowane robią karierę na rynku nieruchomości komercyjnych od zaledwie kilku lat. Mimo zmian, które przyniosła ze sobą pandemia, cieszą się względnie stałą popularnością. Można zaryzykować stwierdzenie, że w najbliższym czasie prawie każdy kompleks biurowy w Polsce będzie mógł pochwalić się własną przestrzenią coworkingową.

Trójmiasto nie było pionierem biur serwisowanych w Polsce, jednak mimo niezbyt szerokiej jeszcze oferty tego rodzaju powierzchni, obserwujemy ich stały przyrost. Na terenie aglomeracji funkcjonuje około 25 profesjonalnych biur serwisowanych w bardzo różnych lokalizacjach – najwięcej na terenie Gdańska. Niemniej jednak nawet Sopot, mimo że niekoniecznie kojarzony z miastem pracy, ma swoje coworkingi.

Jeśli szukasz biura na wynajem w Gdańsku, sprawdź na naszej stronie: Biura na wynajem Gdańsk

Tym samym firma zainteresowana najmem biura all inclusive może wybierać spośród kilkudziesięciu tysięcy mkw przestrzeni gotowej do wprowadzenia. W trójmiejskiej ofercie znajdują się zarówno niewielkie biura jedno- lub wieloosobowe, jak i open space, który może pomieścić do kilkudziesięciu pracowników. Dużą zaletą biur elastycznych jest możliwość zmniejszenia lub powiększenia powierzchni w trakcie najmu.

Ceny za miejsce pracy wahają się, podobnie jak w innych częściach kraju, od 800 do nawet 1500 zł. Najtaniej jest poza obrębem miejscowego zagłębia biznesowego – Oliwy, Przymorza i Wrzeszcza. Podobną zależność zauważyć można w cenach miejsca parkingowego. W najbardziej obleganych lokalizacjach oscyluje ona około 450/500 zł netto, natomiast w dzielnicach położonych trochę dalej od centrum, cena może być nawet dwukrotnie niższa.

W kilku przypadkach spotykamy niekonwencjonalną formułę dedykowaną, jak choćby przestrzeń przyjazną kobietom, czy sopocka Projektowa – będąca miejscem ukierunkowanym w stronę artystycznej kreatywności.

Można z pełnym przekonaniem uznać, że lockdown, mimo wielu niekoniecznie pozytywnych zmian, nie naruszył atrakcyjności rozwiązań all inclusive. Obserwujemy w tej chwili tendencję do pomniejszania zajmowanej fizycznie przestrzeni biurowej, jak również wycofanie w kierunku krótkoterminowych zobowiązań. Wszystko to jest skutkiem niepewności, którą wywołuje chwiejna gospodarka. W tej sytuacji biuro serwisowane staje się opcją jeszcze bardziej atrakcyjną, nie tylko dla małych i średnich firm, ale i korporacji lub filii firm zagranicznych.

Zastanawiasz się czy wynajem powierzchni biurowej „pod klucz” jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Szukasz konkurencyjnej oferty biura na wynajem na terenie Trójmiasta? Napisz do mnie: [email protected], przygotuję propozycję na miarę Twoich preferencji.

Wyróżnione wpisy

Sprawdź, w czym jeszcze możemy pomóc

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.

Działamy na wielu płaszczyznach

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Wsparcie doświadczonego prawnika, który na co dzień obsługuje firmy na rynku nieruchomości komercyjnych, w języku polskim i angielskim. Jeśli będziesz negocjować umowę najmu lub sprzedaży, skontaktuj się z nami.
03
Reprezentacja
Najemcy
Bezpieczny proces najmu powierzchni biurowej dla firm, prowadzony przez doświadczonych, niezależnych specjalistów. Biura na wynajem z całego rynku dostępne w jednym miejscu, porównaj i umów się na prezentacje.
04
Reprezentacja
Wynajmującego
Usługa komercjalizacji powierzchni dla właścicieli budynków biurowych. Jeśli posiadasz pustostany i potrzebujesz najemców, zapytaj o nasze wsparcie. Dodatkowo możemy wdrożyć elastyczny moduł coworkingowy.
05
Capital
Markets
Zapełnione budynki biurowe na sprzedaż ze stopą zwrotu oraz projekty oportunistyczne, do przebudowy lub rozbudowy. Działki inwestycyjne z przeznaczeniem komercyjnym pod biura, handel i PRS - public rented sector.
06
Retail
Najem i zakup lokali handlowo-usługowych prowadzony przez doradców wyspecjalizowanych w tym sektorze. Doskonale rozumiemy specyfikę branż naszych klientów oraz wymogi techniczne, jakie muszą spełnić nieruchomości.
Skontaktuj się,
 chętnie pomożemy
Cześć, jestem Fatima! Zadzwoń do mnie lub napisz, a odpowiem niezwłocznie:
[email protected] +48 22 299 17 27
Twoja wiadomość

    * Pola obowiązkowe
    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Obowiązuje polityka prywatności i warunki korzystania z usługi.
    Wiadomość wysłana
    Dziękujemy!
    Potrzebujesz wsparcia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji