Kategoria: Biura
Przeczytasz w 3 min

Ciekawych informacji dostarczają wyniki badania przeprowadzonego wśród pracowników brytyjskich biur, przez Brytyjską Radę Biur przy współpracy w firmą doradczą Savills. BNM- Real Estate Advisory zagłębiło się w raport „What Workers Want 2016”, aby wyciągnąć dla Was najważniejsze wnioski.

Jednym z głównym założeń badania jest przesłanie, że „biuro to nie tylko dom dla firmy, ale przede wszystkim pracują w nim ludzie i właśnie środowisko pracy ma zasadnicze znaczenie dla ich samopoczucia”. Wyniki ankiety sygnalizują zmiany na rynku wynajmu i projektowania biur, odzwierciedlając potrzeby pojedynczych pracowników. Według autorów raportu, na rynku rośnie liczba decyzji na podstawie opinii osób zatrudnionych w biurze i taki trend ma być widoczny przez następną dekadę.

Centralna lokalizacja

Najważniejszą cechą, na którą wskazało niemal 90% badanych jest czas dojazdu do pracy. Oczywiście im krótszy, tym lepiej. Co czwarty przebadany życzyłby sobie, aby jego droga do pracy wynosiła nie więcej niż 30 min. Centrum miasta nadal jest najbardziej pożądaną lokalizacją dla pracowników, którzy jednocześnie oczekują łatwego dostępu do komunikacji publicznej, bliskości sklepów czy siłowni. Te potrzeby zrozumieli również deweloperzy w Warszawie, obecnie intensywnie zabudowując działki blisko centrum miasta, przy drugiej linii metra i Dworcu Gdańskim.

Higiena i udogodnienia

Dla poczucia podstawowego komfortu oczywista wydaje się być czystość biura, ale niestety nie zawsze położony jest na to odpowiedni nacisk. Bardzo istotny jest również łatwy dostęp do toalet. Obydwie cechy zostały wskazane analogicznie przez 80% i 75% i w hierarchii ważności ustępują tylko czasowi dojazdu do pracy. Poprawiając te elementy, w prosty sposób można zwiększyć zadowolenie swoich pracowników.

Zmiany w stylu życia przenoszą się również na miejsce pracy, co przejawia się w trosce o jednostkę oraz rozwiązania mobilne. Poza ładnym biurem i miejscem do przechowywania rzeczy osobistych, pracownicy chcą mieć dobrej jakości internet bezprzewodowy, aby mogli z niego korzystać z różnych miejsc w budynku. Na odwieczny problem temperatury oraz oświetlenia w biurze z pomocą przychodzą nowe technologie, umożliwiając regulację indywidualnie, z własnego biurka.

Duże znaczenie mają też miejsca do spotkań zarówno ze współpracownikami pracy nad projektem jak i klientami. Obecnie pracownicy wymagają osobnych pokojów do cichej pracy, miejsca do wspólnego zjedzenia posiłku, ale też ogrodu lub tarasu.

Rośnie znaczenie biur serwisowanych

Ponad trzy czwarte (77%) przebadanych pracuje w biurach tradycyjnych, kiedy w poprzednim badaniu w 2013 roku było to 69%. Jednocześnie znacząco rośnie liczba pracujących w biurach umeblowanych z dodatkowymi usługami, czyli serwisowanych. W poprzednim badaniu było to zaledwie 9% respondentów, a w 2016 roku jest to już 18%, dwukrotnie więcej na przestrzeni zaledwie trzech lat. Dodatkowo na co wskazali ankietowani, biuro serwisowane pozwala na odczucie komfortu porównywalnego z biurem korporacyjnym.

wykres cechy biura

Jeśli myślisz o wynajmie profesjonalnego miejsca do pracy, napisz do nas na [email protected] lub skorzystaj w formularza kontaktowego na naszej stronie https://bnmrealestate.pl

Autorami raportu są Steven Lang i Simon Preece z firmy Savills, międzynarodowego dostawcy usług na rynku nieruchomości, przy współpracy z British Council For Offices, wiodącą brytyjską organizacją poruszającą tematykę biur, zrzeszającą architektów, prawników, właścicieli powierzchni biurowej oraz agencje pośrednictwa.
Link do pełnego raportu znajdziesz tutaj.

Szukasz idealnego rozwiązania dla Twojej firmy? Napisz nam jakiego biura potrzebujesz na [email protected] lub zadzwoń pod nr tel. 22 299 17 27.

Wyróżnione wpisy

Sprawdź, w czym jeszcze możemy pomóc

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.

Działamy na wielu płaszczyznach

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Wsparcie doświadczonego prawnika, który na co dzień obsługuje firmy na rynku nieruchomości komercyjnych, w języku polskim i angielskim. Jeśli będziesz negocjować umowę najmu lub sprzedaży, skontaktuj się z nami.
03
Reprezentacja
Najemcy
Bezpieczny proces najmu powierzchni biurowej dla firm, prowadzony przez doświadczonych, niezależnych specjalistów. Biura na wynajem z całego rynku dostępne w jednym miejscu, porównaj i umów się na prezentacje.
04
Reprezentacja
Wynajmującego
Usługa komercjalizacji powierzchni dla właścicieli budynków biurowych. Jeśli posiadasz pustostany i potrzebujesz najemców, zapytaj o nasze wsparcie. Dodatkowo możemy wdrożyć elastyczny moduł coworkingowy.
05
Capital
Markets
Zapełnione budynki biurowe na sprzedaż ze stopą zwrotu oraz projekty oportunistyczne, do przebudowy lub rozbudowy. Działki inwestycyjne z przeznaczeniem komercyjnym pod biura, handel i PRS - public rented sector.
06
Retail
Najem i zakup lokali handlowo-usługowych prowadzony przez doradców wyspecjalizowanych w tym sektorze. Doskonale rozumiemy specyfikę branż naszych klientów oraz wymogi techniczne, jakie muszą spełnić nieruchomości.
Skontaktuj się,
 chętnie pomożemy
Cześć, jestem Fatima! Zadzwoń do mnie lub napisz, a odpowiem niezwłocznie:
[email protected] +48 22 299 17 27
Twoja wiadomość

    * Pola obowiązkowe
    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Obowiązuje polityka prywatności i warunki korzystania z usługi.
    Wiadomość wysłana
    Dziękujemy!
    Potrzebujesz wsparcia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji