Kategoria: Biura
Przeczytasz w 2 min

Oblicz powierzchnię biura
>> KALKULATOR POWIERZCHNI BIUROWEJ <<

Biuro poza tym, że musi spełniać swoją podstawową funkcję, powinno być też efektywne kosztowo oraz  dopasowane do organizacji przez najbliższe miesiące lub lata. Dlatego w zależności od planów i możliwości należy podjąć jak najlepszą decyzję odnośnie powierzchni, na której firma będzie funkcjonować.

Planuj z kalkulatorem

Pomoc w obliczaniu powierzchni jest przydatna zarówno dla odwiedzających naszą stronę internetową jak i nas samych, bo każda firma jest inna i czasem trudno jest oszacować przestrzeń bez odpowiedniego narzędzia. Dla tych, którzy poszukują biura podpowiadamy sytuacje, w których firmy powinny skorzystać z kalkulatora powierzchni biurowej:

 • Przeprowadzka do biura z mieszkania lub domu. Budynki mieszkalne posiadają z reguły więcej korytarzy, powierzchni wspólnej i nieprzydatne pomieszczenia. Może się więc okazać że nowe biuro powinno być mniejsze i dzięki temu zaplanowanych środków wystarczy na lepszy standard i bardziej dogodną lokalizację.
 • Łączenie zespołów na jednej powierzchni. Przenosząc kilkanaście lub kilkadziesiąt osób w jedno miejsce nie będzie nam już potrzebne kilka łazienek, kuchni, magazynów i korytarzy.
 • Wprowadzanie firmy na rynek. Dopasowanie pierwszego biura od razu dla kilkudziesięciu osób wymaga dobrego zrozumienia wymagań menedżerów odnośnie charakteru pracy, aby wynająć odpowiednią liczbę pomieszczeń.

Funkcjonalność i metodologia

Kalkulator powierzchni biurowej BNM- Real Estate Advisory powstał na podstawie analiz kilkudziesięciu planów aktualnie funkcjonujących biur oraz innych tego typu narzędzi. Wyciągnęliśmy wnioski, wybierając to co najlepsze i dopasowaliśmy funkcjonalności do wymagań dzisiejszych użytkowników. Planując powierzchnię, do wyboru mamy:

 • Gabinet menedżera,  jako nieodłączny element większości organizacji.
 • Przestrzeń do pracy (pokój lub open space). W tym przypadku wybieramy liczbę osób, przyjęliśmy optymalnie 7 mkw. na osobę.
 • Sala do spotkań lub konferencji.
 • Kuchnia, zyskująca coraz większe znaczenie w firmach jako miejsce spotkań.
 • Recepcja.
 • Magazyn, archiwum oraz ksero.

Łazienki w profesjonalnych biurach są przeważnie gotowe lub dostępne na powierzchni wspólnej piętra i nie mamy zbytnio wpływu na jej wielkość. Dlatego należy pamiętać, że ostateczna powierzchnia, za jaką firma będzie płacić zależy jeszcze od korytarzy na powierzchni (ok 20% powierzchni) i części wspólnych budynku (ok 5-10%).

Jeśli jeszcze nie wiesz ile metrów biura będzie Ci potrzebne, wejdź na stronę naszego Kalkulatora Powierzchni Biurowej, w łatwy sposób skomponuj swoje biuro, a podsumowanie pracy wyślij na skrzynkę e-mail. Następnie skontaktuj się z nami, a my zaproponujemy Ci do wyboru biura w wielkości jakiej potrzebujesz.

Trzymamy kciuki za przedsiębiorców w Polsce!

Wyróżnione wpisy

Sprawdź, w czym jeszcze możemy pomóc

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.

Działamy na wielu płaszczyznach

01
Fit-out
Organizujemy niezależne przetargi na budowę lub remont powierzchni komercyjnej, zarządzamy projektami budowlanymi (project management). Współpracujemy z architektami wnętrz i dostawcami mebli dla biznesu.
02
Legal
Wsparcie doświadczonego prawnika, który na co dzień obsługuje firmy na rynku nieruchomości komercyjnych, w języku polskim i angielskim. Jeśli będziesz negocjować umowę najmu lub sprzedaży, skontaktuj się z nami.
03
Reprezentacja
Najemcy
Bezpieczny proces najmu powierzchni biurowej dla firm, prowadzony przez doświadczonych, niezależnych specjalistów. Biura na wynajem z całego rynku dostępne w jednym miejscu, porównaj i umów się na prezentacje.
04
Reprezentacja
Wynajmującego
Usługa komercjalizacji powierzchni dla właścicieli budynków biurowych. Jeśli posiadasz pustostany i potrzebujesz najemców, zapytaj o nasze wsparcie. Dodatkowo możemy wdrożyć elastyczny moduł coworkingowy.
05
Capital
Markets
Zapełnione budynki biurowe na sprzedaż ze stopą zwrotu oraz projekty oportunistyczne, do przebudowy lub rozbudowy. Działki inwestycyjne z przeznaczeniem komercyjnym pod biura, handel i PRS - public rented sector.
06
Retail
Najem i zakup lokali handlowo-usługowych prowadzony przez doradców wyspecjalizowanych w tym sektorze. Doskonale rozumiemy specyfikę branż naszych klientów oraz wymogi techniczne, jakie muszą spełnić nieruchomości.
Skontaktuj się,
 chętnie pomożemy
Cześć, jestem Fatima! Zadzwoń do mnie lub napisz, a odpowiem niezwłocznie:
[email protected] +48 22 299 17 27
Twoja wiadomość

  * Pola obowiązkowe
  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Obowiązuje polityka prywatności i warunki korzystania z usługi.
  Wiadomość wysłana
  Dziękujemy!
  Potrzebujesz wsparcia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji